Kevin dołączył do Seneca Resource Recovery w 2014 r., jako kierownik ds. handlowych; w 2007 r. awansował na stanowisko dyrektora handlowego. Kevin posiada 30-letnie doświadczenie w branży odpadów i recyklingu. W swojej karierze nieustannie piął się po szczeblach kariery i pełnił szereg funkcji kierowniczych, zajmując się sprzedażą oraz zarządzaniem rozwojem firmy. Zdobył dzięki temu głęboką wiedzę w wielu dziedzinach, takich jak zbieranie i przetwarzanie odpadów oraz eksport zasobów.

Kevin jest odpowiedzialny za zarządzanie przepływem odpadów w zakładzie Seneca, procesem eksportu RDF oraz za poszerzaniem możliwości rozwoju działalności firmy na zarówno na nowych, jak i ugruntowanych rynkach.

Kevin Sibley

Pytania i odpowiedzi

W firmie panuje bardzo pozytywna i otwarta atmosfera. Zachęcamy wszystkich pracowników, aby aktywnie uczestniczyli w rozwoju firmy, poprzez promowanie i udział w otwartym dialogu. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań spełniających potrzeby naszych klientów. Aby to osiągnąć, wspieramy właściwe postawy wśród pracowników i dbamy o to, by zapewnić im wszystkie potrzebne zasoby i narzędzia.

Uważnie obserwujemy potrzeby naszych klientów, aby w pełni rozumieć, czego oczekują od nas jako dostawcy i partnera. Kluczowymi pojęciami są dla nas zaangażowanie i relacje. Zawsze chcieliśmy być wiodącym brytyjskim eksporterem i dostawcą RDF. Nigdy nie straciliśmy motywacji i zaraźliwego entuzjazmu, który jest potrzebny, by to osiągnąć.

Kadra kierownicza jest dość zróżnicowana pod względem cech charakteru i umiejętności, ale jesteśmy też wyjątkowo kompatybilni. Tworzymy mały i zgrany zespół, który napędza do działania wspaniała energia. Każdy dokładnie zna swoją rolę w zespole. Plusem jest dostęp do wszystkich korzyści związanych z byciem częścią dużej grupy.

Wkroczyliśmy na rynek eksportowy RDF bardzo wcześnie, byliśmy jednym z pionierów i mocno ugruntowaliśmy swoją pozycję lidera na rynku. Z czasem sektor ten znacznie się rozwinął i stał bardziej konkurencyjny, dlatego też rozważamy obecnie wejście na rynki wschodzące. Ostatnio odnieśliśmy spory sukces w Polsce. Przypisuję go naszej zdolności zrozumienia dynamiki rynku i dostosowania oferty w sposób umożliwiający skuteczne nawiązywanie partnerstw przynoszących korzyści dla wszystkich stron.

Ważne jest również, abyśmy nadal doskonalili swoje procesy produkcji paliwa i nieustannie zdobywali wiedzę na temat rynku. W ten sposób będziemy mieć pewność, że pozostaniemy w czołówce.