W kwietniu 2016 r. Seneca Resource Recovery podpisała z Radą Hrabstwa Norfolk czteroletni kontrakt na odbiór i przetwarzanie 30 000 ton odpadów z gospodarstw domowych rocznie. Zaproponowaliśmy rozwiązanie, które opiera się na maksymalnym wykorzystaniu odpadów komunalnych do produkcji paliw odpadowych (RDF), dzięki czemu nie trafiają one na składowiska. Wytworzona energia trafia do naszego doskonale funkcjonującego łańcucha dostaw i eksportu.

Aby móc świadczyć tę usługę, nawiązaliśmy współpracę z PSH Environmental z siedzibą w Norwich. PSH Environmental to firma rodzinna, która istnieje od ponad 30 lat i niedawno rozpoczęła budowę linii produkcyjnej RDF w swoim zakładzie recyklingu. Była to doskonała okazja, by połączyć siły, wspólnie zapewniając hrabstwu Norfolk niezawodne rozwiązanie.

Usługa sprawdza się doskonale już od pierwszego dnia. Władze lokalne dostarczają odpady z gospodarstw domowych do zakładu PSH Environmental, gdzie są one poddawane wstępnej obróbce, zgodnie z przekazanymi przez Seneca specyfikacjami, a następnie przetworzone na RDF. Zarządzamy procesem eksportu i końcowym procesem odzyskiwania energii, zdobywaniem niezbędnych zezwoleń i organizacją transportu RDF z PSH do wytwarzającego energię z odpadów zakładu Attero w Wijster w Holandii.

Nasze rozwiązanie oparte jest na współpracy i całkowicie spełnia oczekiwania klienta. Rocznie przetwarzamy ponad 50 000 ton odpadów komunalnych z Norfolk, zapewniający tym samym 100-procentową redukcję ilości odpadów trafiających na składowiska.

Klient
Norfolk County Council
Miejsce
Anglia